dakotads30 dakotads30
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pam bought 4 tokens for $8.40. At this rate:
How much does one token cost?


Respuesta :

Missjo126
Missjo126 Missjo126
  • 29-01-2021

Answer:

$2.10

Step-by-step explanation:

$8.40÷4=$2.10

Answer Link

Otras preguntas

An important benefit of assuring teen patients they will receive confidential services in your care is that they are more likely to?
Which two segments have the same length? A) FG¯¯¯¯¯ and GH¯¯¯¯¯¯ B) EF¯¯¯¯¯ ​ and​ GH¯¯¯¯¯¯ ​ C) GI¯¯¯¯ and FH¯¯¯¯¯¯ D) EF¯¯¯¯¯ and HI¯¯¯¯¯
Consider the equation nx-4=6 A.) What are the solutions if the value of n is 0? Explain. B.) What if the value of n is 2? What is the solution of the equation?
The portion of west africa that provided the majority of slaves for the spanish empire of the sixteenth century select one: a. was a primitive region dominated
Which detail in the passage changes the mood from unease to horror?
The Substitution Property of Equality states that if LM = 7, and ER + LM = NP, then _____ = NP.
Which part of the cell contains genetic instructions and information A.cell wall B b.plasma membrane C. nucleus or D. pores
Choose the correct figure of speech. "I really needed a flat tire today." simile metaphor irony satire exaggeration
what is the similarities between low-pressure and high-pressure
. Select the pronoun that best completes the sentence. _____ knew the meeting would take this long? Who That What Which