jackollier
jackollier jackollier
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

A yogurt costs 40p how many can be bought for three pounds

Respuesta :

Dominic1021930
Dominic1021930 Dominic1021930
  • 29-01-2021

Answer:

How much does it cost?

How much is it per pound?

How many pounds is it?

If you can answer theres I can give you the answer.

Answer Link

Otras preguntas

I need help to find the answer
**WILL MARK AS BRAINLIEST** Directions: Solve for the missing angle (pls give explanation for how you solved)
The length of AB in this right triangle?
i need a model answer for this
Where will you find the Apply to All option Where will you find the Apply to All option? None of these answers are correct. Under the Insert menu, click on App
For the reaction 2A+B ---->2C the appropriate form for equilibrium is ?​
Page:... AJ A retailer purchaseel a mobile phone is RS 7250 and sold it at 5% loss 1 Find loss amount 11) If he sold same mobile at 12/ profit then find Selling
Find the number that makes the ratio equivalent to 1:8.
Explain the best way to write an essay.
IF YOU SEPERATE FROM THE MARINE CORPS AND ENLIST IN THE ARMY NATIONAL GUARD, YOU CAN STILL BE A MEMBER OF THE NAVAL MILITIA.