janiahaustin04
janiahaustin04 janiahaustin04
  • 29-01-2021
  • Mathematics
contestada

$32.00 for 10 cookies
Unit rate.

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 29-01-2021

Answer:

$32/10 = $3.2/cookie

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question: In this passage from “The Devil and Tom Walker,” what cultural attitude is expressed by the people living at that time and place? TITLE: _/ From “Th
Please help me. Thanks.
Which u.s. president struggled with depression and wrote "i am now the most miserable man living"?
Tomas learned that the product of the polynomials (a + b)(a2 – ab + b2) was a special pattern that would result in a sum of cubes, a3 + b3. His teacher put four
Frogs – a species of frog's population grows 24% every year. suppose 100 frogs are released into a pond.
Denice's family traveled 5 7 of the distance to her uncle's house on saturday. they traveled 1 2 of the remaining distance on sunday. what fraction of the total
Geometry math question
Which phrase in the passage from My Antonia, by Willa Cather, indicates that it is written from a first-person point of view? My Antonia While the train fl
You conduct an experiment to determine the concentration of ions in an unknown solution. You place 300mL inside a dialysis bag and place the bag into a beaker o
Which statements are true? Check all that apply.KJ is a chord.F is point of tangency for FE.MH is a secant segment.GN is a secant segmentC is a point of tangenc