leon2137
leon2137 leon2137
  • 28-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Alverez purchased 3 pounds of oranges for $3.45. At this price, how much do 5 pounds of oranges cost?

Respuesta :

skylargentry05
skylargentry05 skylargentry05
  • 28-01-2021

Answer:

$5.75

Step-by-step explanation:

1.15 a pound

Answer Link
alexandercortes531 alexandercortes531
  • 08-03-2021

Answer:

$5.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why don't lipids dissolve in water? I know that they don't but I need to know why. I've tried looking it up but I can't find it anywhere.Why don't lipids dissol
The Magna Carta was presented to King John in 1215 because people
the united states’ government is known as a(n) _______. a. dictatorship b. direct democracy c. monarchy d. representative democracy
Solve the one step equation g/-12=11
What requirements would you set for students to serve in your legislature
people help me out don't ignore please don't
Select the sentence with the correct punctuation. Abi knew she had to have the ring, the minute she spied it. Abi knew she had to have the ring the minute she s
Parallel lines and transversals ?
Why did president Truman hesitate to use the atomic bomb?
-12.6 degrees c minus 7.5 degrees c