myriafendii
myriafendii myriafendii
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Fine fare sells apple juice boxes in packages of 4 juice boxes for $2.00. What is the unit price of each juice box

Respuesta :

niya0808
niya0808 niya0808
  • 27-01-2021

Answer:

its 8 because if you do 4 times 2 equal 8

Answer Link

Otras preguntas

What is the 2016 repayment limitation for a single taxpayer who has income at a 350% poverty level?
what is the percent by mass of oxygen in carbon dioxide
Select the correct inference of the given passage from "The Cask of Amontillado." "I continued, as was my wont, to smile in his face, and he did not perceive t
Six to eight servings are required daily.
True or false. Students with a Learners License may not receive a motorcycle endorsement.
alcohol is called a because it slow the central nervous
Choose the correct translation of the following sentence: Queremos leer más • They want to read more. • We want more readings. • We want to read more. • We read
Jake is in chemistry class. He makes a list of the chemicals his instructor described and the properties of each. Silver: bonds with other atoms because of th
Read the volume of fluid in the graduated cylinder above. Hint: Note that each interval is equal to 0.2 mL 8.7 mL 8.9 mL 8.8mL 9 mL
Using the given information, complete the following problem. Given: triangle ABC = triangle RST If AB = 6, ST = 8, AC = 12,