julie694
julie694 julie694
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of ice cream bars cost $3.24. What is the unit price

Pls help

Respuesta :

Izzo7207 Izzo7207
  • 27-01-2021
Divide 9 by 3.24 on a calculator
Answer Link
ashly04286
ashly04286 ashly04286
  • 27-01-2021
$0.36 because you just have to divide the total cost by how many units there are which in this case would be 9. so 3.24/9=0.36
Answer Link

Otras preguntas

which structure is associated with celebrated architect norman foster?
What is your attitude toward marriages?
how did the use of new energy sources in the industrial revolution help modern world
Could the table of (x, y) pairs have been generated by a linear function? Choose 1 answer:A) YesB) No​
What did World Com do to try to keep its stock price from falling?
I'm Online I need help with my language arts winter break homework I'm crying right now What does Uri tell Misha to do?
how do you graph parametric equation on desmos?
why harpagus didn't want to kill newly born baby of mandane?​
The Reference material that provides the pronunciation part of speech and precise meaning of a word is a
Which of the following is NOT a type of opportunistic infection common to HIV/AIDS positive people? A. Hereditary B. Viral C. Bacterial D. Parasitic Please sele