zeke10808
zeke10808 zeke10808
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

luke bought 6 pretzels for himself and friends he spent a total of $13.50 let p represent the price of one pretzel​

Respuesta :

gracebarrettak
gracebarrettak gracebarrettak
  • 27-01-2021

Answer:

6p=$13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if a+b=c and b+c+d and b+d=eand if a=5what is b,c,d,and e equal
In a physics lab experiment, a spring clamped to the table shoots a 22g ball horizontally. When the spring is compressed 21cm , the ball travels horizontally 5.
why does kino collect pearls
Vocabulary: What does it mean for an equation to express y in terms of x?
sven is thinking of two numbers.thesum is 12 the difference is 4 what are the two numbers
tell the fraction..six friends share 4 pears
Who developed the theory of atomic power? Enrico Fermi Albert Einstein Harry Truman Edward Teller
the ratio of country albums to jazz albums in a music collection is 2 : 3. If the music collection has 45 albums, how many are country albums?
Find the selling price of a $450 painting with a 45% markup
what does the expression l+w+l+w represent