breannan0920
breannan0920 breannan0920
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-pack of DVDs costs $23.31. What is the unit price?

Respuesta :

mfieldscute mfieldscute
  • 27-01-2021

Answer:

3.33 is the unit price

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question 5 What is the equation of the following graph? f(x) = 2cos x f(x) = 3cos x f of x equals one-half times cosine of x f of x equals one-third
PLEASE HELP ASAP 15 POINTS 1) Determine the slope of the line that is perpendicular to the equation below. y = -3x + 4 Type your answer as a reduced fraction, i
Buffalo herds move along the prairie eating the grass as they go. when they have moved on, the grass regrows more quickly and is a better food source for the he
Which of the following terms appear in the expression of (x+y)^10? The letter a in each term represents a real constant.
Please help and thank you!
The altitude of a triangle is increasing at a rate of 1 cm/min while the area of the triangle is increasing at a rate of 2cm2 /min. at what rate is the base of
Please explain I don’t understand
Special precision bolts are made by another machine. These are for jobs that require more exact measurements. The bolts must be within 0.01 mm of 8 mm. This is
How are gray matter and white matter arranged in the cns?
Can someone help me with these !!