fydream8
fydream8 fydream8
  • 29-10-2016
  • Mathematics
contestada

how do u solve what is unit price for a PIECE of cheese if 124 pounds cost 11.25

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-10-2016
Then it is $19:99 per chesse piece
Answer Link

Otras preguntas

In 1815, after the European powers defeated Napoleon at the Battle of Waterloo, they returned France to a _________. A. monarchy B. republic C. dictatorship D.
Latin Christians believe that Jesus was only of divine nature. a. True b. False Mansa Musa ruled during the "Golden Age" of _____. Mali Songhai Ethiopia Morocc
The function of a specific enzyme is most directly
A gas occupies 1.00 L at standard temperature. What is the volume at 333.0°C?
Compared to a 10-mole sample of NaCl(s), a 10-mole sample of NaCl(l) has a different (1) number of ions (2) empirical formula (3) gram-formula mass (4) electric
you are a mother or a father who llives in a early paleolthic age . in a few paragraphs, describe your daily life
Which process repeatedly moves matter between different forms on Earth? A. cycle B. natural law C. closed system D. conservation of matter
Which one of the following sentences has an error in capitalization? A. My Father has decided to retire in the fall of next year. B. We crossed the Snake River
Particles are arranged in a crystal structure in a sample of (1) H2(g) (3) Ar(g) (2) Br2(l) (4) Ag(s)
Which statement explains why increasing the temperature increases the rate of a chemical reaction, while other conditions remain the same? (1) The reacting part