help314 help314
  • 27-10-2016
  • Mathematics
contestada

I shop I bought a 12 pound bag of oranges for $18.75 what is the unit price per ounce

Respuesta :

torirogers
torirogers torirogers
  • 27-10-2016
$2.00 per ounce of oranges
Answer Link

Otras preguntas

Why is 6/8 greater than 5/8 but less than 7/8?
Stacey filled her one half cup measuring cup seven times to have enough flour for a cake recipe. How much flour does the cake recipe call
What does como mean in Spanish
What is rock that forms when melted, or molten, rock from Earth's mantle cools and hardens is called what? pleas answer as soon as possible
what are metal strips called that are inside the copper compound solution
Why do muscles work in pairs? Why is the biceps and triceps a good exampke
What is an antonym of stanza
Working on Identifying Simple Subject and Complete Subject worksheet.The young boy rode the bus to school.My teacher Mrs. Hill likes museums.The two playful chi
Why do muscles work in pairs? Why is the biceps and triceps a good exampke
what is the value of 2+3^2-|-4 |