MBKZ21
MBKZ21 MBKZ21
  • 30-11-2020
  • Mathematics
contestada

Yolanda bought .5 pounds of grapes for $3.99. Find the unit rate

Respuesta :

vrajeshparikh330
vrajeshparikh330 vrajeshparikh330
  • 30-11-2020

Answer:

1 pounds of grapes it is 7.98$

Step-by-step explanation:

HOPE THIS HELPS

PLZZ MARK BRAINLIEST

Answer Link
jdjxjdndjc jdjxjdndjc
  • 30-11-2020
7.98 for one pound of grapes
Answer Link

Otras preguntas

Arthur drops a ball from a height of 81 feet above the ground. Its height, h, is given by the equation h = –16t^2 + 81, where t is the time in seconds. For whic
Which sentence uses a contraction or possessive form incorrectly? A.We're hoping to have ours ready soon. B.I think it's the best poster in its category. C.
How to find the distance between two pairs of points
During the fight between mercutio and tybalt, what does tybalt call romeo?
Whenn a drug create excess _____ levels, your body reduce the number of receptors fro the neurotransmitters?
12.An airplane flies with a constant speed of 560 miles per hour. How far cantravel in 1 1/2 hours?
Which factor limited the success of labor organizers during the late 19th century? a. Satisfactory wages and working conditions b. Government efforts to jail
What is the area of a circle with a radius of 40 cm?
Solve the formula Ax+By=C for A
Plz help I really need help