kaylinjones95
kaylinjones95 kaylinjones95
  • 30-11-2020
  • Mathematics
contestada

Bo is buying candy by the pound. For every 10 pounds, he pays $23. What is the cost per pound?

Respuesta :

auriloy23
auriloy23 auriloy23
  • 30-11-2020

Answer:

1.2

Step-by-step explanation:

Answer Link
yijiaf5202
yijiaf5202 yijiaf5202
  • 02-04-2021

Answer:

*I did the question and got it right

The cost per pound is $2.30

pls mark me brainliest

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What role did the Christian Church have over Western Europe during the Middle Ages???
Marcus sorts his 85 baseball cards into stacks of 9 cards each how many stacks of 9 cards can Marcus make
Which of the statements below is the BEST choice for a possible thesis statement that can be generated from the prewriting graphic organizer?
what was the importance of the Supreme Court having its own independent building
During the 1870s, Supreme Court decisions _____. guaranteed African Americans protection from actions by other citizens restricted the scope of the Fourteenth A
G6PD deficiency is an inherited condition in which the body doesn't have enough of the enzyme glucose-6-phosphate dehydrogenase, or G6PD, which helps red blood
G6PD deficiency is an inherited condition in which the body doesn't have enough of the enzyme glucose-6-phosphate dehydrogenase, or G6PD, which helps red blood
Which nation uses significant amounts of geothermal power?
What is the main idea of the first stanza of "Auspex"?.
During the process of RNA transcription, which of the following steps is not included? Initiation Elongation Termination