kingkeven12 kingkeven12
  • 28-11-2020
  • Mathematics
contestada

1 pol
2. *
2. Jerome bought 6 pounds of apples for $0.99 per pound. How
much did he pay for the apples?
A $6.99
B. $5.94
C. $5.01
D. $8.15
A
B
С
D

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 28-11-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

.99*6= 5.94

Answer Link
amaanshsha5535
amaanshsha5535 amaanshsha5535
  • 28-11-2020

Answer:

B. 5.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which expression uses the associative property to make it easier to evaluate 14( 1/7• 2/5)
What is the solution to this inequality? 6x−5>−29
To help herself feel better, Kara visits the local fast food restaurant after having a fight with her mother. She orders 3 burgers, a large order of fries, 2 ap
_______________________________________
Which of the following events from The Call of the Wild supports the theme of man’s desire to dominate? Buck’s raging at the Yeehats and chasing them away Buck
Please do this for a brainliest
The commonalities of Cagayan valley and mountain province textile
is y=0.8x proportional??
can wolfs have medicine?​
5). How did sailors find North and South America