nasheirasmith nasheirasmith
  • 26-11-2020
  • Mathematics
contestada

mr andy class need $ 7000 to buy a graphng calculator . on firday they have saved $ 1750 on monday the students bought 380 more . how uch more money does the class need to saveto buy the calulator

Respuesta :

ninjasavage2 ninjasavage2
  • 26-11-2020

Answer:

4870 dollars

Step-by-step explanation:

7000-1750-380=4870

Answer Link

Otras preguntas

what is your opinion of the balance of nature hypothesis
what is 636 rounded to the nearest ten
Europeans' desire for less control from a central government and greater local political autonomy is an example of
what caused many african americans to move away from the south
what is 489,334,209 rounded of the nearest million
Reasoning write 1,360/220 as a repeating decimal
An equation that shows how two units of measurement are related is called a __________.
How does the kinetic energy of a substance's particles in the liquid phase compare to their kinetic energy in the gas phase?
WHAT Is the rate and unit rate of $7.96 for 5 Pounds
is 15/28 greater or less than 1/2? justiy your answer