emorymhardy emorymhardy
  • 30-10-2020
  • Mathematics
contestada

Helen purchased a $299.99 it was on sale for 10% off what was the sales price

Respuesta :

theexlas theexlas
  • 30-10-2020
The answer is 269.99
Answer Link

Otras preguntas

how many times can 3/5 of a pound go into 10 0ounds
kameela says that a good choice of wine yo pair with cheese is a Zinfandel annette says that a better choice to pair with cheese is Pinot Noir.
Dan is a software salesman. His base salary is $1700, and he makes an additional $120 for every copy of History is Fun he sells.Let P represent his total pay (i
Devon is trying to find the unit price on a six pack of drinks on sale for $2.99 his sister said that a price each drink would cost just over $2 is she correct
Select the sentence that is punctuated correctly A I wanted tuna fish for lunch, however the cafeteria didn't have any today. b I wanted tuna fish for lunch; h
Bethany wears jeans every 2 days. She wears running shoes every 3 days. If she wears jeans with running shoes on May 1, what are the next 3 dates on which she w
Five unbiased and biased facts about the public smoking?
What were the reasons for and the effectiveness of Truman's foreign policy during the early years of the Cold War
why did many slaves die during the middle passage voyage from africa to the americas
the most serious problem with aggression