dalton12345589657
dalton12345589657 dalton12345589657
  • 29-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find each unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. (Numeric answers only.)

1. $140 for 18ft sq $
feet squared.

2. 14 lbs for $2.99 $
per lb. plz HELP

Respuesta :

eyu2
eyu2 eyu2
  • 29-10-2020

Answer: $7.78 per ft2

Step-by-step explanation:

Answer Link
ravenbadatschool
ravenbadatschool ravenbadatschool
  • 30-10-2020
1. $7.78
2. $4.68 (i think)
Answer Link

Otras preguntas

7x^2-31x+20 I Know The Answer, I Just Don't Know The Steps To Solving This Equation.
Why Is Minnesota Called the North Star State?
Please tell me what is a Hasty Generalization Fallacy?
write an article on the inroads that computer have made in our lives today and the manner in which they have become so inseparable part of youngsters life .writ
Solve the following three variable system. 2x + 3y + 4z = 9-x + 2y - z = 0-2x + 4y + z = 3
Is the Blitz Spirit a myth or reality?
IN SHADOW SPINNER CHAPTERS 18-20 WHAT HAPPENS AS MARJAN IS BEING LOWERED BY A WINCH IN THE PIGEON BASKET????
Jeff bought a refrigerator for $1300. He made a 10% down payment and financed the rest at 6% for one year. How much interest did he pay?
urgentthe area of a square field is 60025m square.a man cycles along its boundary at 18 km per hourin how much time will he return at starting point
What is the density if a sample of rock has a mass of 69 g and a volume of 23 ml?