mickey7878 mickey7878
  • 28-10-2020
  • Mathematics
contestada

I saved $36 so far for a game, which is 3/4 of the cost of the game . How much does the game cost?

Respuesta :

Abbeylovesemma
Abbeylovesemma Abbeylovesemma
  • 28-10-2020
$48 hope this helped! Just used a calculator lol
Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the following expression.
A company sold equipment that originally cost $290000 for $203000 cash. The accumulated departing the equipment was $87000.The company should recognize a:
How did Chandragupta win his ways of conquest?
Mr. Ameda has 4 children. He gives eachof them 2 cookies. He spends $40 on thecookies. How much did each cookie cost?​
what is recombinant dna and how is it used to help someone with type 1 diabetes​
A total of 0.829 L of hydrogen gas is collected over water at 33.0°C. The total pressure is 794 torr. If the vapor pressure of water at 33.0°C is 13.2 torr, wha
what is a ganster diciple​
Select three numbers between 159.258 and 159. 25 overbar below. A. 159.2526​, 159.2527​, 159.2528 B. 159.2528​, 159.2525​, 159.2526 C. 159.2523​, 159.2527​,
During the Industrial Revolution Labor Unions were successful in achieving their goals, such as better pay and a shorter work day. True or False
Exactly 1.5 g of a fuel burns under conditions of constant pressure and then, in a second experiment, under conditions of constant volume. In one case (not nece