jaki1880 jaki1880
  • 28-10-2020
  • Mathematics
contestada

10 pounds of flour cost $8. How much does 40 pounds of flour cost? What is the cost per pound of flour?

Respuesta :

1975624
1975624 1975624
  • 06-11-2020

Answer: 1.25

Find my question since I had this question and look at the answer ok

Step-by-step explanation:

I hope my answer helps you out have a great day

Answer Link

Otras preguntas

What's worlds most popular museum of modern art?
The scale model of a skyscraper being built is 4.2 feet tall. a. When it is finished, the skyscraper will be 525 meters tall. What scale was used to make the
discuss 3 ways in which entrepreneurship can help to combat unemployment and improve the economy of south Africa
If a girl is 18 and my Sister is 9 years older how old is my Sister Plz help me
True or false Studies investigating the benefits of meditation and biofeedback have shown mixed results.
Which statement is correct? The number of electrons of a neutral atom always equals the number of protons. The number of neutrons always equals the number of p
Data displayed in rows and columns is called a table true or false
Write 45 as a product of prime factors.
Factor the polynomial 30x^3 + 22x^2 + 4x completely.
Mr Elvis divided his money in the ratio 2:6 between Eric and Shan Eric got the smaller amount of 240 dollars. how much did Shan get?