liyahb0
liyahb0 liyahb0
  • 28-10-2020
  • Mathematics
contestada

I went to the grocery store to buy avocados. They were $3 for 4. How much will it cost me for 10?

Respuesta :

no8082098
no8082098 no8082098
  • 28-10-2020

Answer:

7.50$

Step-by-step explanation:

3+3+1.5=7.50$.

Answer Link

Otras preguntas

How to write 4 trillion in scientific notation
What are the most effective means of frustrating terrorist activity?
Simplify, DO NOT PUT ANY SPACES IN YOUR ANSWER. Keep you answer in fraction form. -2/5t - 6 + 2/3t + 15
Two connected gears are rotating. The smaller gear has a radius of 4 inches, while the larger gear has a radius of 7 inches. What is the angle through which the
an existing streaming service provides memberships at a cost of $15 a month, and provides new shows and movies every month to its subscribers. a new streaming s
If f (1) = 1 and f(n) = f(n - 1)? + 3 then find the value of f(4).
What is an equation of the line that passes through the point (3,5) and is parallel to the x-axis? A) x = 3 B) y = 5 C) x = 5 D) y = 3
For a research paper, what should a writer do after prewriting? A. Research to find sources B. Begin a draft C. Revise the content D. Edit the grammar
this attraction is based on the polarity of the solute and the solvent. if both the solute and the solvent are polar, the solute will dissolve in the solvent. t
which of these expressions are equal to 3/5×6?Explain why the others aren't equal to this expression.3×(6÷5)3÷(5×6)(3×6)÷53×6/5