qreynolds29 qreynolds29
  • 28-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jennifer bought five fancy pens for a total of $22.75. How much did each pen cost? A) $4.87 B) $113.75 C) $4.55 D) $5.26

Respuesta :

sashamc44 sashamc44
  • 28-10-2020
Do $22.75 divided by 5 and u will get the answer- (c) $4.55 :)
Answer Link

Otras preguntas

the number of shoppers in a store is modeled by y=-0.5|t-288|+144 where t is the time (in minutes) since the store opened at 10:00ama. for what values are there
What is the difference between the product of 12 and 8and the sum of 12 and 8
In which orbitals would the valence electrons for selenium (Se) be placed?
The toil of the traces seemed the supreme expression of their being, and all that they lived for and the only thing in which they took delight. The passage abov
Middle colonies of New York
A teacher gave the lab group shown below an “unsafe practice” warning. What is most likely the basis for the teacher’s warning? None of the students are dresse
How do u show ur Work by Multiplying 8.54 by 3.27
cual es la divicion silabica de sudamericano
Which marine creature was thought to have been extinct for 80 million years until one was caught off the coast of Madagascar in 1938
452-_=452 l still didn't receive the answer