dhanopersaudp4rz2s
dhanopersaudp4rz2s dhanopersaudp4rz2s
  • 27-10-2020
  • Mathematics
contestada

2. Seven students are planning to take an exercise class. If the cost is $12 for each student, how much will it cost for all 7 students to take one class? A) $80 B $82 $84 O $86​

Respuesta :

Myckye Myckye
  • 27-10-2020

Answer:

$84

Step-by-step explanation:

Their 7 students

$12 for each students per class

12 × 7= 84

Answer Link
zarra9212
zarra9212 zarra9212
  • 27-10-2020

Answer:

it would be 84

Step-by-step explanation:

easy explanation just multiple.

Answer Link

Otras preguntas

2. What techniques did the pigs use to make the animals think their lives were okay? How did they get the animals to forget their problems?
Graph the line by plotting I need to order pairs that satisfy the equation -5x=3 graphed
the right kidney is slightly lower because
rhetoric, organization, figurative language, syntax, and diction for the song "Panic!" by Khantrast
Liu deposited 3,500 into a savings account. The simple interest rate is 4%. How much interest will the account earn in 10 years?interest = interest rate x princ
the histograms show the results of three simulations
Venetta buys 2 pounds of pistachios and 3 pounds of almonds. The pistachios cost $4 more per pound than the almonds. She pays a total of $48. Which of the follo
What is the amplitude and wavelength of the wave shown below?
Prove t = 3.9 given: t+6.5=3t-1.3 with reason​
. In which quadrant does θ lie given that sinθ>0 and cosθ<0?Quadrant IQuadrant IIQuadrant IIIQuadrant IV