michaelarcher645
michaelarcher645 michaelarcher645
  • 27-10-2020
  • Mathematics
contestada


If 2 5/8pounds of a certain candy cost $6, how many pounds of that candy can be purchased for $12?
A 4 1/8
B 4 4/5
C 5 1/4 or D 5 1/2

Respuesta :

266300
266300 266300
  • 27-10-2020

Answer:

c 5 1/4 just had it on my test and got it right

Step-by-step explanation:

Answer Link
s128829
s128829 s128829
  • 27-10-2020

Answer:

c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Implement the static method sort() in IndirectSort.java that indirectly sorts a[] using insertion sort, ie, not by rearranging a[], but by returning an array pe
How do you calculate commission?​
mr.Lin has 10 baseballs. His gym makes 4teams. Mr.Lin gives the team as many baseballs as he can , and each team gets the same number of baseballs. How many bas
Which property is illustrated by the statement 3 + 0 = 3? * Associative Commutative Distributive Identity
who is the legislative judges in belize
Andrew writes the algebraic expression 2s + 2.79 to represent the cost of his lunch. He bought 2 sandwiches and a large drink. Identify any variables, coefficie
Problem solving 123456 to multiplication using all the numbers once
The​ long-run aggregate supply curve will not shift if there is a change in A. amount of capital. B. the price level. C. technology. D. amount of labor. All of
What times what equals -9 besides from -9 times 1
an in nerve cells? 1. Muscle groups often require quick bursts of energy. Which organella would be found in a higher frequency in muscle cells than in ner A. ri