taylorrutland81 taylorrutland81
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

Don’t understand how to do it

Dont understand how to do it class=

Respuesta :

reesewachob7
reesewachob7 reesewachob7
  • 26-10-2020

Answer:

$3.75

Step-by-step explanation:

12/2=6

7.50/2=3.75

Answer Link
netizenwebb netizenwebb
  • 26-10-2020

Answer:

$3.75

Step-by-step explanation:

Per can cost:

   7.50 / 12 = 0.625 per can

Cost for 6 cans:

   6 * 0.625 = $3.75

Answer Link

Otras preguntas

Which postulate or theorem proves that these two triangles are congruent? A) AAS Congruence Theorem B) SAS Congruence Postulate C) HL Congruence Theorem D) ASA
Please explain what the BMI is. Include in your answer what BMI stands for, how BMI differs for adults and children, and one of the limitations of BMI. Lastly,
Single-celled organisms must be able to A. choose only one function to perform with their one cell. B. specialize their cells to each perform a specific fu
Katie ran 200 meters in 32 seconds. What was Katie's speed? 1.60 m/s 3.13 m/s 6.25 m/s 7.40 m/s
governance is broadly defined as the means by which actors use purposeful efforts to
some point about money can buy happiness
The gentleman’s agreement was between the United States and Japan what concession did each side make what were the two main areas of dispute between Russia and
Leah solved 40 arithmetic problems in 2 1/2 minutes. Which of the following best represents her unit rate? A. 2 1/2 problems per minute B. 8 problems per minute
in the Formula 3H2O what is the 3 called
the bureaucratic model of organizations is based on what theory