Babygirltaj13 Babygirltaj13
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$290 for 17 ft2
The unit rate is $

Respuesta :

haileym32
haileym32 haileym32
  • 26-10-2020
It could be $300 hope this helps sorry if it’s wrong
Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP PLZ PLZ ILL MARK AS BRAINLIESTT!!!
Which product would most likely be considered inherently unsafe? A. A bathroom cleaner B. A garden hose C. A bookshelf D. A lamp
For an electrical project in a residence, the electrical engineer had resistors resistances equal to 300 and 100 to assemble a circuit of an electrical applianc
4. Mineral used as fuel.
10$ minus 1.25$ minus 3.18$
4. Know the market trends of products that are in demand notonly within the local market but also in the international market.​
Imagine a giant box is delivered to your front doorstep with your name on it. What’s inside and what happens when you open it?
The area of the base of a cylinder is equivalent to the base of a circle? A) True. B) False​
True or False: Joe Biden is the first US president to acknowledge the Armenian Genocide. A True B False
Find the Sum (3x+x^7 +5x^2) +( 4x^2 -2x +8).