tonantzin11ashley tonantzin11ashley
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $11 for $15 granola bars.

What is the unit price, in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundredth

Respuesta :

kimberlyoneal97 kimberlyoneal97
  • 26-10-2020
you mean it cost $11 for 15 of them ?
Answer Link

Otras preguntas

What entities are made up of proteins? Please answer ASAP thank u very much!
For which job profile is Jack best suited?Jack has an associate degree in veterinary technology.Jack can become a________ .
Susan has a credit card balance of $4000. Her annual interest rate is 18%. If she pays $366.72 a month she will pay the balance off in 1 year. If she pays $199.
Two runners start 30kilometer apart and run toward each other. they meet after 3hours. One Runner runs 2 kilometers per hour faster than the other runner. What
two runners start 30kilometer apart and run toward each other. they meet after 3hours. One Runner runs 2 kilometers per hour faster than the other runner. What
What’s the actual distance = yards?
Jerome and his brother Jake are painting on square canvases. Let x represent the side length of Jake's canvas. If Jerome's canvas has a side length twice that
Which condition causes plaque to accumulate on the walls of the arterie which makes them thicken and lose elasticity
Familiar proverbs, common knowledge, or well known quotations require what type of citation? A.They do not require citation. B.They should be cited using the au
Although a number of things brought about world war 1, there was one event that pushed Europe over the edge what was that event?