2braidgirl20057 2braidgirl20057
  • 27-09-2016
  • Mathematics
contestada

Four students spend $12 on school lunch at this rate find the amount students would spend on the same school lunch

Respuesta :

Mayartzy
Mayartzy Mayartzy
  • 27-09-2016
If this is a multiplication problem I would have to say that this is 

12*4= 48
Answer Link

Otras preguntas

What is 9 (3 x 4)??????
Choose the way in which the earth's physical features affect people's activities. A. jobs they choose B.means of travel C.ways they spend their free time D.all
What is the turning point in the gospel of mark from a more positive public ministry to a focus on jesus death?
Salivary __________ breaks the chemical bond between two glucose molecules; it breaks down the long polysaccharide starch molecule into smaller and smaller piec
volcanoes are likely to be found in the contiguous United States?
OMG IM GONNA CRY I NEED HELP SO BADLY :(
Solve for x. −1/5 (x − 4) = −2
Help! Eugene wants to buy jeans at a store that is offering a $10 discount on every item.the tag on the jeans is marked 50% off.the original price is $49.98.fin
Dee has at most $150 to spend on restocking dolls and trains at her toy store. Dolls cost $7.50 and trains cost $5.00. Dee needs no more than 10 trains and she
Would a person go east or west of the Rocky Mountains if they wanted to climb several extreme high mountain