tropiczulu
tropiczulu tropiczulu
  • 30-09-2020
  • Mathematics
contestada

Stuck on these problems for 20 minutes now helppp plz

Stuck on these problems for 20 minutes now helppp plz class=
Stuck on these problems for 20 minutes now helppp plz class=

Respuesta :

Ronard
Ronard Ronard
  • 30-09-2020
1. He would run 2.8 miles because
60/25 =2.5
7/2.5 = 2.8

2. 9 hours because they make 16 dollars an hour and 9 x 16 = 144
Answer Link

Otras preguntas

True or False: The Dawes Act had the effect of drastically reducing the amount of land held by Native Americans.
What is 12 + 12 + 4 + 24
need help on these problems
help on math homework plz im not good at geomatry​
Two sides of a triangle are 8 inches and 12 inches long each Which of the following could be the length of the third side that would form a triangle? Select all
23 points help asap! Find the unit price and choose the better buy. 80 oz bottle of cleaner for $13.60 70 oz bottle of cleaner for $13.30 90 oz bottle of cleane
I have no clue how to do this
Please help 20 points!!Which detail from the way to rainy mountain Supports central idea that the Kiowa keep their culture alive by passing down there tradition
Which diet would be best foSalvador is 66 inches tall and weighs 200 pounds. Which diet would be best for Salvador to ensure he's at a healthy weight?r Salvador
What’s the answer to them to can anyone help me