douglasmakenzie douglasmakenzie
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 3 1/2 lb. ham cost 12.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

littlevet02
littlevet02 littlevet02
  • 29-09-2020

Answer:

3.5

Step-by-step explanation:

12.25 divided by 3 1/2=3.5

Answer Link

Otras preguntas

How many potted plants should they be able to produce on Day 3? i own a flower shop that specializes in ets. Wanting to expand into selling potted eate a produc
What is the value of x in the equation below? 150 = 3/5 x
BEST ANSWER GETS BRAINLIEST(how many centimeteres are in 4.4 inches? [ 1 inch = 2.5 cm] EXPLAIN with details..
5. Are the hour and minute hands on the same number when it is half past 6? Tell how you know.
Which of the following is a form of propaganda? a traffic report a weather report a stock report a political cartoon
Which of the following statements is FALSE? Actions and Hyperlinks can be triggered by mouse clicks. Actions and Hyperlinks can play sound and run programs.
Simplify the expression to a polynomial in standard form: (-3x+7)(x^2+6x+4) Please do the step by step so I can do this on my own later
Why does an ion form?
What is vertex can someone explain
I need help with this pls !