Jiminstolenjams1
Jiminstolenjams1 Jiminstolenjams1
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

Help me with this I don't understand the question

Help me with this I dont understand the question class=

Respuesta :

blujay5562
blujay5562 blujay5562
  • 29-09-2020
Store 1 is the correct answer . your looking for the better deal so first you do 3.60/12 = 0.30 and the second one is 3.50/10=0.35 . Your paying less and getting more for store one .
Answer Link
kaileesquires
kaileesquires kaileesquires
  • 29-09-2020

Answer:

all it is asking is which store has cheaper paper towels so it is store 1

Step-by-step explanation:

3.60 divided by 12 = 0.3 cents per paper towel

3.50 divided by 10 = 0.35 cents per paper towel

Hope this helps :) Good Luck

Answer Link

Otras preguntas

write down three intergers all less than 25 whose range is 10 and mean is 13
the density of a substance is a measure of how much a given .........will have?
What stressors do young people face today? What effect does this stress have?
Camile noties that the leaves of her pothos plant are drooping this moring the leaves were not droopy yesterday she decides the plant needs to be watered what h
what is the mass of sodium metal that contains 4.653 × 1019 na atoms?
Find the slope of AC and BD. Decide whether AC is perpendicular to BD.
If a solution has a temperature of 55 K, what is its temperature in degrees Celsius? A) 131°C B) 328°C C) 12.8°C D) 155°C E) -218°C
what the heck is biology
Fined the area of the triangle 8in 8in 6in 4in
10/10 to the 174 power