youngjavon youngjavon
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

At Penny's Pie Shop, it costs $4 for
1
4
of a pie. What is the cost of a whole pie

Respuesta :

jacksonrush jacksonrush
  • 29-09-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

1/4 pie=4

2/4 pie= 8

3/4 pie= 12

4/4pie= 16

Answer Link
peachtea123
peachtea123 peachtea123
  • 24-02-2022

Answer:

It is 16

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The ____ is the primary site for non essential amino acid production in humans
The payback method can only be used when the net cash inflows from a capital investment are the same for each period.
After interacting with a client, a nurse finds that a 23-year-old client has never undergone a papanicolaou (pap) test. what should the nurse suggest to the cli
Segment PR is a mid-segment of triangle ABC. What is the length of segment AC? A) 3 B) 6 C) 9 D) 12
What is the proper procedure for using hand-held visual distress signal flares?
Explain your thinking process of all interferes between Square root of 12 and square root of 40
The largest mass extinction event in the history of the Earth occurred at the end of the _______ period.
A static planning budget is: a budget for a single level of activity. a budget that ignores inflation. used only for fixed costs. used when the mix of products
What does anger mean
(theres a picture to help) which literary device is being used in this poem ? - A. sestina B. repetition C. simile D. rhyme