1169365 1169365
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $1.04. How much would it cost for 11 oranges?

Respuesta :

jopp850
jopp850 jopp850
  • 29-09-2020
It would be $2.86 for 11 oranges
Answer Link
saraj6198 saraj6198
  • 29-09-2020
2.86 cents because each oranges is 26 cents so 26x11 is 286 which is your 2.86
Answer Link

Otras preguntas

45+45-45+45-45+65+275÷92×50​
In the last decade, the largest numbers of refugees to the United States have come from all of the following countries, except __________. A. Laos B. Burma C. S
A thin stream of water flows smoothly from a faucet and falls straight down. At one point, the water is flowing at a speed of 1=1.31 m/s . At a lower point, the
Please help, will give the person who answers all these questions 20 points and will mark brainiest
what would you do to solve world hunger? 5 pages and 3 paragraphs on each page.
why was a remote chilean island in polynesia named easter island?
when did it become legal for blacks and whites to drink from the same drinking fountains?
Which will require more energy to be transferred to change its thermal energy, 250 g of water, 1 g of water, or 2,500 g of water? Why? A. 2,500 grams of water
What general direction did Lin walk from the gym to his house, and what type of triangle did his walking path form? Lin walked south, creating a right triangle.
What is the product of (3a 2)(4a2 â€"" 2a 9)? 12a3 âÂ’ 2a 18 12a3 6a 9 12a3 âÂ’ 6a2 23a 18 12a3 2a2 23a 18.