turnerkrystalann
turnerkrystalann turnerkrystalann
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

I know that it's 9:41 but i need help!

I know that its 941 but i need help class=

Respuesta :

addisonkraush
addisonkraush addisonkraush
  • 29-09-2020

Answer:

$3.00

Step-by-step explanation:

The cost of one soda is $3.00 because if 9 sodas cost$27.00 you divide by 9 to get what 1 soda is sold for. I hope this helps! Good night!

Answer Link
itsmevalerie3
itsmevalerie3 itsmevalerie3
  • 29-09-2020
The price per soda is $3.00
Answer Link

Otras preguntas

Bill's five-day schedule continually repeats. It calls for him to work 4 days and then take the 5th day off. What is the greatest number of days of that Bill ca
10. Phyllis Schlafly argued for a role for women in America. A. traditional B. feminist C. careerist D. liberated
WILL GIVE BRAINLIEST! Identify and write the prepositional phrases in the following sentences. 1. Did your car stall on the viaduct? Mine did that once, when I
Cual es la respuesta 5%9(12-32)
Question. An Orthodontist tells you that youll next appointment is in 8 months, and youll then be doing x-rays. is this a sign of braces coming off?
A new member of your team is visually impaired. He's having a hard time reading his computer screen. How can you show that you value diversity? a) Suggest the o
Project: Programming as a Team You know the advantages of working in a team. sharing the workload diverse knowledge sets diverse perspectives and ideas In this
Hi,Valency of chlorine is 1. Why?Thank you​
Can someone help me out plz
Do you think President Bush’s decision to invade Iraq was justified? Explain why or why not.