chickennuggetsauce
chickennuggetsauce chickennuggetsauce
  • 29-09-2020
  • Mathematics
contestada

It's about proportions​

Its about proportions class=

Respuesta :

aidenkarevham
aidenkarevham aidenkarevham
  • 29-09-2020

Answer:

14 cans of pineapples.

Step-by-step explanation:

To get your answer, divide how much money you have by how much the item you want costs. The quotient is how many of that item you can buy with the money you have.

Answer Link

Otras preguntas

Solve the word problem. The formula t =d/r gives the time t for a distance d traveled at a rate r. A train traveled 225 miles at a rate of 45 mi/hr. How lon
Give the domain of the following functions. Give your answer in interval notation. a) f(x)= 5x-2/x^2-5x+6 and b) square root of 5-2x
What determines where deposition occurs?
why has the court allowed legislative prayers but not organized school prayers?
Brand x cost $1.56 for 12 ounces. Brand y cost 2 ¢ more per ounce. What is The cost of 15 ounce of brandy
4/15 of the 315 members of a book club are male. how many members r female? A.) 131 B.) 231 C.) 174 D.) 84
how do landforms affect the shape of countries in europe?
which word best describes the eye of the hurricane a.windy b.stormy c.hot d.tranquil
A deposit windblown sand is called
If p is a positive integer, which could be an odd integer? (A) 2p + 2 (B) p^3 - p (C) p^2 + p (D) p^2 - p (E) 7p - 3