scannady23
scannady23 scannady23
  • 27-09-2020
  • Mathematics
contestada

How much is 25 pens for $19.75.

Respuesta :

capsasha2
capsasha2 capsasha2
  • 27-09-2020

Answer:

$493.75

Step-by-step explanation:

  1. 25 × 19.75 = $493.75

I hope this helps!

Answer Link
emilia984 emilia984
  • 27-09-2020
$0.79 per pen
$19.75/25pens = $0.79
Answer Link

Otras preguntas

Carbon atoms can form A. one double covalent bond B. two triple covalent bonds C. four single covalent bonds D. three double covalent bonds
prove that acceleration due to gravity is independent to the mass of falling object.​
Triangle Congruency Theorems: Edge High School Geometry Answer is below:
Find one possible missing coordinate so that the point becomes a solution to the given inequality. (x,6) is a solution to 6x−6>y .
Q.estimate the area of each polygon in square units. i cant understand the question can someone help me and provide detailed explanation with the solution. plea
how many significant figures are in this number 6.01x10^3
Token currency had been introduced for the first time in India by _____________.A.Ghiyasuddin Tughlaq B.Firuz shah TughlaqC.Alauddin KhiljiD.Muhammad-bin-Tughla
A pure breeding tall pea plant was crossed to dwarf plant. What will be frequency of dwarf plants in F2?
What must be true in order to find a sum for an infinite geometric series?
meaning of cluster of people ​