lobebe lobebe
  • 30-08-2020
  • Mathematics
contestada

Need help thank you!

Need help thank you class=

Respuesta :

snog
snog snog
  • 30-08-2020

Answer:

$216

Step-by-step explanation:

We know that the cost of an outfit for one team member is 10 + 26 + 18 = $54, therefore, the cost of outfits for all 4 team members will be 54 * 4 = $216.

Answer Link

Otras preguntas

Which substances are produced during photosynthesis in plants
Riddle TimeThe more of this there is, the less you see. What is it?​
0.6 divide by 0.48 and show me how you did it plz
write a 100/150-word essay about why I want braces Please I need to write an essay about it and whoever does this question is a serious lifesaver (or teeth save
"Just think, ______ 2 years' time, we'll be 20 both." A. under B. in C. after D. over
Whatsss the answer I will brainlesti you sorry if I spell that wrong
Title: the two clashing meanings of “free speech” Omg plz help with the essay in mind, write three questions about freedom of speech: on literal,one interpretiv
Under her cell phone plan, Aubree pays a flat cost of $50.50 per month and $4 per gigabyte. She wants to keep her bill at $56.10 per month. Write and solve an e
Which of these represents bias in historical materials? Leaving out the viewpoint of an enemy of war Presenting ideas of both men and women Reporting on disc
Which statement best describes how science influences the development of a national law?