20100474110035
20100474110035 20100474110035
  • 30-08-2020
  • Mathematics
contestada




if 6 orange cost nu.48what is the cost of each​

Respuesta :

Sueraiuka
Sueraiuka Sueraiuka
  • 30-08-2020

Step-by-step explanation:

Hey there!!

The cost of 6 orange = nu.48

The cost of 1 orange = nu.48/6

= nu.8

Therefore, the cost of each orange is nu.8.

Hope it helps...

Answer Link
Immabeegboinow Immabeegboinow
  • 31-08-2020
0.48/6=0.08, so the cost of each orange is $0.08.
Answer Link

Otras preguntas

what was one of the major ideas of Jacksonian democracy
HELPPPPPPPPPPPPPPPPP
Secondary growth would not result in which of these things? - Thickening of shoots - Secondary roots - Creation of secondary xylem - Extension of shoot
please help me with this problem
Which is a problem associated with deforestation? More oxygen is available on the planet. Poor people earn money from selling trees. Native people have too much
If I use a small clip of copyrighted material for commentary or critique without permission, it is called A. fair use B. Plagiarism C. Public Domain D. licensin
help me out branniest to whoever rught
Can someone help me? I’ll reward points + brainalist
if you watch MHA do you want to be friends or anime in general
Help! I wasnt at school when my teacher taught me how to do this and i don’t understand. We have to find all the missing angles.