knightjae1965
knightjae1965 knightjae1965
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

S. Determine which is the best buy. Show calculations and explain your answer Ed's Bagels 4 for $.89 Best Bagels Only $1.39 for 6​

Respuesta :

aidancurtis2005
aidancurtis2005 aidancurtis2005
  • 26-08-2020

Answer:

eds bageles are $.22 per bagel and best bagels are $.23 per bagel.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who invented "qwerty" On the keyboard and why did that person mix up all of the letters
What actions rusesabagina took when the genocide broke out
can u please help me do this question​
. Choose the correct option and complete the sentence.investigators have made _____ of corruption against a group of former officials.a. accuseb. accusativec. a
geometry angles trynna get 100
Whats is your all-time favorite book. Please only say anything if you're truly going to answer my question. I hope everyone who reads this has a blessed day!!!
Which word correctly completes both of the sentences below?Martin knows that he can always _______ on his family when he needs help.The racehorse eats a lot, bu
If you type 40 words per minute how long would it take to type 310,000 words?
PLZ HELP!! List as many reason as possible Why you Push Ups are good for you, and why you should do Push Ups EVERYDAY.
Why did Judaism spread around the world starting about 132 CE? O A. Jews were forced to leave countries that refused to accept them. B. Jews launched invasions