nwilson572
nwilson572 nwilson572
  • 29-07-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 9 apples at the Jewel/Osco for $1.44, how much does one apple cost?

Respuesta :

iiDarcyx iiDarcyx
  • 29-07-2020
1.44/9=.16 so one apple costs $0.16
Answer Link

Otras preguntas

Erics - Automotive Final Exam Page 15 of 17 nmd கவனதனனை earசைனராகாமகயைாளான nearaga
What is the last step in the engineering design process? A. Implement the tested and optimized design on a broad scale. B. Build and test a prototype. C. Iden
Grizzly bears are top carnivores and some North American ecosystem. what do you think might happen to a community of organisms if grizzly bear suddenly become e
dose NaCl can share electrones ? if yes how ?​
an essay about how electric cars work and the ways which help the environment (must be original)
10) Two airplanes leave Columbus at the same time and fly in opposite directions. One plane travels 70 miles per hour faster than the other plane. After 4 hours
How can the opposition groups during Nicholas's reign be divided ? Explain the essential difference between the two types of groups:
Paul is solving for x. He shows his work as follows: Step 1: 3x + 2 = 7x - 2 Step 2: 2 = 4x - 2 Step 3: 4 = 4x Step 4: X = 1 When Paul checks his answer, he t
_____________ is confirming the significance of what another person is feeling. A. Communication B. Validation C. Negotiation D. Conflict Resolution
what is 3298.96907216 to the nearest thousand