Yuhgetintoitt Yuhgetintoitt
  • 29-05-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$220 for 17 ft2

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-05-2020

Answer:

12.94 for 1 ft squared

Step-by-step explanation:

You divide 220 by 17.

Answer Link
TheLazyNobita
TheLazyNobita TheLazyNobita
  • 29-05-2020

Answer:

$12.94

Step-by-step explanation:

For 17 ft² = $220

Unit rate = 220/17 = $12.94

Answer Link

Otras preguntas

A major cause of the differences in elevation between ocean basins and continents is ________.
What's the relationship between physical activity,fitness,health and wellness
Solve the system of equations below. Is the answer D
Something that is important to a plan is: persecution impregnable centralized strategic
Which of the following is both a perfect square and a perfect cube? 64 16 81 1,000
The wavelength of light is given by the velocity divided by the frequency. the velocity of blue light is 300,000,000 m/sec, and its frequency is 650,000,000,000
the volume of a sphere is 36 pi ft³. What is the radius of the sphere?
Something that is important to a plan is: persecution impregnable centralized strategic
A veterinarian is changing the diets of two animals, Simba and Cuddles, Simba currently consumes 1,180 per day. That number will increase by 120 Calories each d
What is the least important reason for the end of the Western Roman empire