yeonwooking yeonwooking
  • 30-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $3.45 to buy 3/4 kilogram of chopped walnuts. How much would it cost to purchase 7.5 kilograms of walnuts? Explain or show your reasoning. *

Respuesta :

beetooding82
beetooding82 beetooding82
  • 30-04-2020
The cost of the 7.5 lbs of walnuts will be $2.16
Ver imagen beetooding82
Answer Link

Otras preguntas

How did some enslaved people in new Netherlands gain mor freedom
What combining form means ribs?
In A Vindication of the Rights of Woman, Wollstonecraft contrasts her logic and reasoning with
which best describes how ice cores are important to the study of geologic history?
What is the easiest way of borrowing money
How was King Afonso I of Kongo's reaction to European colonization in Africa different from that of the Khoisan tribe?
How are Odysseus and Batman similar and different?
How many feet are in a inch
If Tom had a base pay of $6.35 and worked 28 hours, what would be his pay for the week
The Libertarian platform has included all the following causes EXCEPT