ethansk09 ethansk09
  • 30-04-2020
  • Mathematics
contestada

3 packages of cheese for $7.17
6 packages of cheese forx dollars

Respuesta :

jhapragya22
jhapragya22 jhapragya22
  • 30-04-2020

Answer:

$14.34

Step-by-step explanation:

Do 7.17 divided by 3 which is 2.39.

Then multiply that with 6. That is your answer.

Answer Link

Otras preguntas

Who invented Schools? . . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Fr Ee Po In Ts :) Enjoy!
what do you mean by humanity ?​
What was the last city or state ruled by an oligarchy
A car went 465km, how far did it go in meters
Describe water and salt uptake by roots from the soil​
help asap!! super easy
What makes a source credible?
The segments shown below could form a triangle? True or False
please help me with this question i put 100 points on it and i will give brainlyest no links or files or i will report
Which one is not a type of insurance?MedicaidHMOPPOMMO