ashlyyloza11
ashlyyloza11 ashlyyloza11
  • 29-04-2020
  • Mathematics
contestada

Suzanne by 12 pounds of oranges at $0.69 per pound how much does she spend on oranges

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-04-2020
69 lol.

.69 x 12 = $8.28

hope this helps :)
Answer Link
janiradelgado janiradelgado
  • 29-04-2020

Answer: 8.28

Step-by-step explanation:

12 x $0.69

=$8.28

Answer Link

Otras preguntas

A pile of earth removed from an excavation is a cone measuring 6ft high and 30ft across its base. How many trips will it take to haul away the earth using a dum
what will it be the critical angle if light is incident from glass n=1.5 in to the air n=1​
PLEASE HELP PLESD PLEDmoon​
If the mother of a child is blood type O+ and the child is A-, what blood type would the father be?
Lee y escoge la opción con la forma correcta del verbo para completar la frase. Read and choose the option with the correct form of the verb to complete the sen
The breakdown of food takes place in the mouth, stomach and small intestine. Name the type of digestion for which the teeth in the mouth are responsible. ​
Please help grades close today
Can someone please help me with this question please answer it correctly and please explain. A jar contains nickels and dimes. There is a total of 25 coins in t
please answer the question in the picture if you know the answer and thxxx :) :) :)​
Hitler united ___ with Germany in March 1938. austria spain france