mnnbnvhbvbng mnnbnvhbvbng
  • 28-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of notebooks costs $3.00. What is the unit price? $ per notebook

Respuesta :

smasood
smasood smasood
  • 28-04-2020

each notebook would be a 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Which major event occurred in the third punic war?
ABCD is a rectangle. Given that the measure of BCE = 21 what is the measure of DCE. D is on the left bottom of the rectangle and A is on the left top. ( could s
1 1/5 of 3 kg please help
In his first week at college, Anthony spent $17 on entertainment, $33 on food, and $23 on gas. If there are 11 weeks in the semester, estimate the total amount
A multiple-choice test with 50 questions has five possible choices for each question. There are 4 marks for each correct answer, -1 mark for each incorrect answ
Jocelyn is buying a new home with an assessed value of $196,000. The tax rate for the home is 1.4%. How much can Jocelyn expect for her not that tax payment to
Find the probability of drawing a heart from a standard deck of cards and then drawing a 5 of any suit after the first card is replaced in the deck.
Please solve with explanation (high points)
What is the circumference of the given circle in terms of pi.
Pls help me god bless you