19ellathorn 19ellathorn
  • 28-04-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 4 chocolate bars costs £1.20

What is the price per unit?

Respuesta :

coreyjacobedwards
coreyjacobedwards coreyjacobedwards
  • 28-04-2020

Answer:

30 cents

Step-by-step explanation:

Since 4 bars cost 1.20 pounds, divide 1.20 by 4

Answer Link

Otras preguntas

in which of the following ways does poetry today and poetry in the 14th century similar
The scale used on a map is 1:250,000 the distance measures 8.5 centimetres what is the actual distance ?
were is the subway system
Anne Hutchinson affected the colonies in which way?
last year at camp okey- fun -okey thr ratio of boy campers to the number of girl campers was 8:7. if there were a total of 195 campers how many boy campers were
vinegar contains a common carboxylic acid. true false
Coefficient of y^4 x^2 in expansion of (y^2-x)^4
Although expensive, platinum is used as a catalyst to break down harmful gases in car exhaust into less harmful gases. Which statement best describes platinum i
political parties are to express the wishes of the people. true or false
Timy found 4 quarters, 8 dimes, 2 nickels, ando 9 pennies under the couch cushions. How mu have money did he find? Solve :