tellydawg9537 tellydawg9537
  • 28-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jesse buys a 24-pack of bottles of ice tea for $12.72. What is the unit price?

Respuesta :

reganford48
reganford48 reganford48
  • 28-04-2020

Answer:

The water would be the solvent.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why was the homestead act such a significant factor in the westward migration?
How do you find a percent of a number ? Ex. 8% of 90
z ÷ 3 – 5z + 4(z – 2) when z = 12
How are chemical and physical changes alike?
How do you find a percent of a number ? Ex. 8% of 90
125 thousands=1 tenth___________thousandths
z ÷ 3 – 5z + 4(z – 2) when z = 12
how to solve 5x-2(3x-7)=20
Why was the homestead act such a significant factor in the westward migration?
125 thousands=1 tenth___________thousandths