00026231 00026231
  • 28-01-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 8 granola bars costs $3.49, what is the price of one granola bar?

Respuesta :

SterlingSims
SterlingSims SterlingSims
  • 28-01-2020

Answer:

0.44

Step-by-step explanation:

Okay, so you would divide 3.49 and 8.

3.49 divided by 8 = 0.43625‬

You would round it up.

So, it would be .44

Therefore your answer will be .44

Hope this helps!

Answer Link
breelobopbeio5
breelobopbeio5 breelobopbeio5
  • 28-01-2020
I believe the correct answer would be >
.43625
Answer Link

Otras preguntas

Why was architecture considered a "social art" during the renaissance?
In the final line of the poem "I Look Into My Glass," the word "noontide" is best replaced with the word A. love. B. youth. C. grief. D. midd
28 + 2A = 5A + 7 Please explain thank you!
There are muffiins on each plate.There are 0 plates of lemon muffins.How many lemon muffins are there?
If a car stops suddenly, why do the people inside keep moving?
How does current change for resistors in series? what is the equivalent resistance for resistors in series? answers?
What are 3 ways to get friends to stop texting and driving?
Why did the plantation system come to play such an important role in the southern economy
A deli sells 2 hot dogs for $2.50. What is the constant of proportionality of dollars per hot dog? A. $0.20 per hot dog B. $0.80 per hot dog C. $1.25 per hot do
What goods were traded on the mediterranean sea lanes?