LandenCesal
LandenCesal LandenCesal
  • 27-11-2019
  • Mathematics
contestada

Carolina paid $15.80 for 4 hamburgers.


What is the unit rate representing the cost of 1 hamburger? PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!1

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 27-11-2019

Answer:

The cost of one hamburger is $3.95.

Step-by-step explanation:

15.80/4=3.95

Answer Link
jaimedu977 jaimedu977
  • 27-11-2019

Answer:

$ 3.95

Step-by-step explanation:

it is 3.95 because you divide 15.80 by 4

Ver imagen jaimedu977
Answer Link

Otras preguntas

the atlantic tribal group with whom the english had the most contact was called
need help fast pleasewho led a series of wish hunts to find the prosecute commits to the United States government do it vulture Douglas MacArthur Joseph McCarth
jay believes that all muslims are violent extremists. this is an example of
from what language does the kitchen term "mise en place" originate?
Part Five. Editing and Rewriting (Cont'd) Complaint Letter Reply: Business's Point of View Concept: Companies often get angry complaint letters from consumers.
2) Good A has a negatively sloped linear demand curve. Suppose that before-tax price of good A is Po. Assuming that the supply curve is perfectly elastic, (a) E
Compare/Contrast an Analysis of two literary works from different genres,The A Doll's House.The triffes, Blackberry Eating," "The Raven," "Those Winter Sundays,
Cual es la relación que existe entre niña fedina y el auditor
Write the next whole number after DB36 in the base-fourteen system?
Tell me how to label the unfolded nets with the help of the 3d ones… It’s a rectangular prism and Rectangular pyramid (please give a clear demonstration last ti