frank2124 frank2124
  • 31-10-2019
  • Mathematics
contestada

apples cost $1.12 for each kilogram calclulate the cost of 4.5 kilograms of apples​

Respuesta :

momnaasghar005 momnaasghar005
  • 31-10-2019

Answer:

$5.04

Step-by-step explanation:

4.5 x 1.12=5.04

Answer Link

Otras preguntas

A drug user's body does not learn to tolerate the main effect and the side effect of the drug at the same rate. a. true b. false user: youth who drink before
Divide using synthetic division, 2x^3-3x^2-5x+4/x-2. Write a summary statement in fraction form.
write the equation of the line that passes through the points (1, 7) and (5, 15) using function notation.
somebody please help me- general admission tickets to the fair cost $3.50 per person. ride passes cost an additional $5.50 per person. parking costs $6 for the
A rectangular room is 6 meters longer than it is wide, and its perimeter is 24 meters. Find the dimension of the room.
Each year, over _______ million collisions occur. a. 3 b. 5 c. 10
Assume that it costs Apple approximately C(x)= 14,400+100x+0.01x^2 dollars to manufacture x 32GB ipods in a day. How many ipods should be manufactured in order
william is a northern farmer who believes the question of slavery should be settled by popular sovereignty, with each state deciding its position. in the electi
Einstein showed that the photoelectric effect could be understood by: Treating light as a stream of particles Treating the photoelectrons as waves Treating l
Length is to meter as a. mass is to kilogram. b. liter is to distance. c. weight is to mass. d. density is to volume? PLEASE HELP!