kaitlynmichelle19 kaitlynmichelle19
  • 31-10-2019
  • Mathematics
contestada

Carlos Buys 8 pounds of dog food for $8.45 what is the price per pound run your answer to the nearest cent

Respuesta :

Xavily
Xavily Xavily
  • 31-10-2019
i think the answer is $1.1 per pound
Answer Link

Otras preguntas

I'm stuck, please help :(
Our self-concept influences the way others react to us
What tool is used to measure a regular solid?
a spillover effect is another name for __________.
One option is missing... D) y = 11x + 5 Please help :(
Which helps prevent errors in DNA replication
Why is repetition a useful rhetorical device for a political speech? Repetition is not useful because it slows a speech down. Repetition is a good way to presen
Miguel wants to bike a total of 100 miles over the course of one week in the summer. He logs how much he bikes each day in the table below. Miguel’s Biking Lo
Select all that apply. Select all examples of non-market distribution methods. lottery first-come, first-served sharing equally contest
Do you think the columbian exchange had a more profound effect on the old or new world