madmaddymimm madmaddymimm
  • 31-10-2019
  • Mathematics
contestada

Jimmy buys 2.3 pounds of gummy bears for $5.75 how much do the gummy bears cost per pound?

Respuesta :

maryzberts101 maryzberts101
  • 31-10-2019

Answer:

2.5 per pound I believe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

On her way home from work, Sandra fills up her car. She likes the idea of using gasoline with ethanol, but thinks her car can only handle 30% ethanol. At the ga
Él se mató a consecuencia de la traición. Se és CD o CI?
Cutting workers, yet maintaining the same work output is called which of the following? A. Downsizing B. Mechanizing C. Organizing D. Streamlining
In the last one hundred years, the percentage of total income spent by an average family on food and clothing has ____
Given that g(x) = f(x) + k, identify a value of k that transforms f into g
solve pls brainliest
A jar contains 416 coins.1/4 of the coins are £1 coins. 280 of the coins are 20p coins. The rest of the coins are 10p coins. Work out the total value of the 416
A car travels 60km/h and then a further 180km at 160km/h find the total time taken
solve pls brainliest
Jenny Williams is a 47 year old woman who was recently diagnosed with hypertension. She was previously diagnosed with diabetic neuropathy 5 years ago. Her docto